• Чт. Мар 30th, 2023

KARABAS media

Новости со всего мира: от политики до мира цифровых технологий

1XBet

14 червня 2022 було опубліковане спільне дослідження Ради економічної безпеки України та міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm про те, як компанії зі Швейцарії, Італії та Німеччини допомагають РФ виробляти зброю в обхід санкцій.

Це дослідження було перекладено багатьма мовами світу і спричинило значний резонанс в українському та зарубіжному медіа просторі. Читачі справедливо зазначали, що і в Україні, а не лише в європейських країнах, залишаються кейси російського бізнесу, який намагається обминати санкційні обмеження. Щоб викрити ці складні теми, ми публікуємо нове дослідження про діяльність та вплив букмекерської мережі 1XBet, яка має російських кінцевих бенефіціарів, але при цьому отримала ліцензію під час війни в Україні та намагається використати свій вплив для обходу санкцій у різних країнах.

Російський букмекер. Кому належить 1XBet

1XBet працював в України та до легалізації азартних ігор і відмивав кошти за рахунок мискодингу: так, в ПриватБанку платежі на рахунок беттингового сайту відображалися як послуги житлово-комунальних послуг.

Зареєстрований в Україні «офіційний» 1XBet оперуватиме від імені ТОВ «Твоя беттингова компанія». Вона була зареєстрована в червні 2021 року і не має жодних зв’язків з компанією росіян. Окрім бренду. Такого висновку дійшли фахівці КРАЇЛ і видали ТОВ «Твоя беттингова компанія» дві ліцензії — на ведення букмекерської діяльності та на організацію азартних ігор в інтернеті. «Власник» у компанії один — Сергій Петрович Цибін.

У цього дніпровського бізнесмена є й інші сумнівні активи. З ним та його родиною пов’язана низка підприємств в Україні та за кордоном.

1XBet

1XBet

Скріншот сайту YouControl з інформацією про ТОВ ТБК

Офіційно 1XBet – величезна розрізнена структура, складена з сотень компаній по всьому світу. Це багаторівнева система офшорних підприємств, переплетена між собою людьми, послугами та контрактами. Деякі компанії займаються розробкою, деякі маркетингом, деякі фінансами, інтелектуальною власністю та іншою діяльністю. Юридично в цій групі не існує єдиного кінцевого власника, а іноді, начебто, і зв’язку між компаніями. Така система вибудовувалася півтора десятиліття, щоб 1XBet міг вести як легальну, так і нелегальну діяльність, а реальні власники були захищені від претензій державних структур та діяльності правоохоронців різних країн.

Але кінцеві власники цього бізнесу існують. Ними з моменту заснування 1XBet залишаються троє росіян — Роман Семіохін, Сергій Каршков та Дмитро Казорін.

Перша беттингова платформа 1XBet була створена ними у російському Брянську. Сергій Каршков колись був головою брянського відділу МВС Росії у боротьбі з кіберзлочинами, Роман Семіохін має спільний бізнес з розведення кроликів з жінкою екс-мера Брянська, депутата Брянської обласної думи, будівельного магната та єдинороса Миколи Патова. Згодом Роман Семіохін поринув у будівельну сферу. Місцеві ЗМІ писали, що він скупив більшу частину комерційної нерухомості у місті та став одним із найвпливовіших людей у ​​цьому регіоні. А ще трохи пізніше, разом із колегами, був фігурантом кримінальної справи щодо діяльності 1XBet у Росії. Нині всі засновники нібито перебувають у міжнародному розшуку.

Сергій Каршков

Роман Семіохін

Але це офіційно. А за фактом Семіохін і Каршков живуть на Кіпрі, не бояться жодних арештів і навіть ходять по Лімасолому без охорони. А ще там ведуть бізнес. І не тільки беттинговий. Як і в Брянську, вони викуповують на Кипрі землю і займаються будівництвом. Зокрема, будують власний 22-поверховий офіс, де розміщуватимуться розробники 1XBet.

будівництво

Про це вони відверто розповіли російській редакції журналу Forbes. І навіть запросили журналіста на будмайданчик. А ще вони роблять на Кіпрі музичний фестиваль Beon1x, куди везуть найкращих діджеїв світу. Це необхідний «соціальний внесок» у розвиток Кіпру, що допомагає засновникам 1XBet працювати на острові та отримувати підтримку місцевої влади.

А в Росії у засновників 1XBet вже немає жодних проблем. У кримінальній справі таємничим шляхом зникли бенефіціари компанії і залишилися лише номінальні власники, які й потрапили до в’язниці.

Приводом цьому міг стати спонсорський контракт 1XBet із російським ФК «Динамо». Букмекери виклали за нього понад 500 млн рублів, хоча ринкова вартість такого контракту не перевищує 120 млн. Враховуючи, що ФК Динамо через ВТБ Банк належить силовим структурам Росії, такий контракт є банальним хабарем, який вирішив проблеми власників 1XBet.

Те, що в Росії власники 1XBet «свої люди», підкреслює ще один факт: незважаючи на блокування сайтів 1XBet на території Росії, без перешкод зі сторони правоохоронців та державного регулятора продовжує працювати інший продукт групи — 1хСтавка.

1хСтавка

Самі Семіохін і Каршков зайняли вигідну позицію. З одного боку, вони не спростовують інформацію, що 1XBet — їхній бізнес. Навіть хваляться цим. З іншого боку, кажуть, що ні один сайт 1XBet їм не належить. А ще порівнюють власну сітку з McDonalds, що роздає франшизи, а на місцях «власники» змінюють його під себе і самостійно ведуть будь-яку діяльність.

Насправді, засновники 1XBet ретельно контролюють діяльність кожного ресурсу. Втім, це не позбавляє контору від гучних скандалів. Найгучнішим за останні роки стала зупинка діяльності 1XBet на території Великобританії після розслідування видання The Sunday Times у 2019 році.

На розслідування The Sunday Times швидко відреагував британський державний регулятор ринку азартних ігор Gambling Comission. 1XBet втратив ліцензію на ведення діяльності в Британії, футбольні клуби Челсі, Ліверпуль і Тоттенхем отримали офіційне попередження про судове переслідування та багатомільйонні штрафи у випадку, коли вони продовжать просувати російський букмекерський бренд. Цей кейс став першим значним втручанням регулятора в фінансування клубів ігровою індустрією.

The Sunday Times

Виконавчий директор лондонської компанії White Bullet Solutions, який працює з державними, юридичними та приватними клієнтами щодо крадіжок інтелектуальної власності розповів, що 1XBet знаходиться в полі зору правоохоронних органів у багатьох країнах.

Ліцензія 1XBet також була призупинена в Кенії, де російського букмекера викрито в просуванні та залученні до азартних ігор молоді.

Читайте також:

  1. Владельцы российского букмекера 1xBET и «серый кардинал» КРАИЛ Борис Баум попали в базу «Миротворца»
  2. Одной фирмой на двух стульях: как туристический оператор Coral Travel работает на рынках Украины и россии

Є проблеми у букмекера та у Сполучених Штатах. Незважаючи на відсутність дозволу на ведення діяльності, 1XBet намагався залучити на свій ресурс гравців із США, пропонуючи бонус понад $100 за реєстрацію. Блокування сайтів породжувало багатокрокові інструкції щодо підключення до системи. Таким чином, як і в багатьох інших юрисдикціях, російський букмекер працював роками.

Потім на 1XBet звернули увагу представники американської асоціації кінематографістів Motion Picture Association. Один із напрямів їхньої діяльності — аналіз загроз піратства. Раніше в їх звітах фігурували тільки піратські сайти, мобільні додатки, стрімінгові сервіси і хостери. У 2019 році там з’явився новий розділ – рекламні мережі та компанії, що займаються онлайн рекламою. У цьому розділі була лише одна назва — 1XBet (Росія). Бренд звинувачували в масовому розміщенні реклами на піратських ресурсах і стимулюванні розвитку піратства по всьому світі.

1XBet

З того часу 1XBet став постійним фігурантом звіту MPA, який подається в офіс торгового представника США у Вашингтоні. Останній подібний звіт датується жовтнем 2021 року.

Після цих випадків у бізнесу Семіохіна і Каршкова почалися проблеми з банківськими установами та партнерами по всьому світу. Цьому сприяла і відсутність прозорості з фінансовими угодами — замість банківських рахунків 1XBet використовує криптовалюти та інші рішення, пов’язані з фінінжинірингом.

Український регулятор КРАЇЛ цього теж не помітив, як не помітив і російських засновників компанії.

Як 1XBet, російський букмеккер, протоптав шлях до українського регулятора азартних ігор

Без корупції російська компанія з таким шлейфом ніколи не отримала ліцензію на Україні під час повномасштабного вторгнення Росії.

Ще на етапі легалізації азартних ігор в Україні фахівці говорили, що законопроект написаний в інтересах російських беттингових і гемблінгових компаній. Зокрема, під 1XBet.

Його лобіюванням займався громадянин Латвії Борис Баум. Пізніше саме він став сірим кардиналом ринку азартних ігор України, за яким досі залишається вирішальне слово у наданні ліцензій. Офіційно Борис Баум обіймає посаду першого заступника голови консультаційно-експертної ради КРАЇЛ.

Борис Баум

Баум тісно пов’язаний з російським «бізнесменом» з 90-х, а нині з депутатом держдуми, заступником голови держдуми та спецпредставником путіна Олександром Бабаковим. Раніше він був відомий як представник угруповання «Лужніковські».

Зв’язок Баума та Бабакова простежувався через структури російсько-української групи VS Energy, де Баум працював топ-менеджером. Її до 2021 року контролювали російські бізнесмени Олександр Бабаков, Євген Гінер і Михайло Воєводін.

VS Energy контролює частину енергокомпаній. Це «Житоміробленерго», «Закарпаттяобленерго», «Кіровоградобленерго», «Херсонобленерго», «Рівнеобленерго», «Чернівціобленерго» та «Хмельницькобленерго». Але це не єдиний зв’язок Баума і Бабакова. Ще у 2006 році була гучна історія з рейдерським захопленням готелю «Русь» у центрі Києва.

«У працівників готелю відібрали мобільні телефони і замкнули. Загарбники ламали двері та комп’ютери. „Роботу“ приймав Олег Болотов — головний менеджер мережі готелів „Прем’єр“, що належить Бабакову», — писали тоді журналісти. І згадували Бориса Баума, як голову наглядової ради «Першого інвестиційного банку» — нібито угоду про купівлю готелю з ним уже було погоджено.

Як виявилося, Баум тоді був не тільки банкіром, але і власником трьох офшорів Banita Limited, Himalita Limited, Maslav Limited. На ці фірми в 2008 році було зареєстровано готельний комплекс «Русь». Також офшорки Баума фігурують у кримінальній справі про незаконне виведення грошей, пов’язане з VS Energy.

Ще один яскравий представник «Лужніковських» — Михайло Спектор. До 2015-го року він контролював практично всю діяльність російської групи в України і був президентом VS Energy. У ЗМІ його описують як відомого кризового менеджера. Він колись був керівником Бориса Баума.

Михайло Спектор також пов’язаний із азартними іграми. Представники ринку розповідають, що він був партнером Pari Match за одним проектом в Африці.

Михайло Спектор

Як російський бізнес отримує ліцензії в Україні під час війни

Саме Борис Баум допоміг встановити контакт між Семіохіним, Каршковим і Михайлом Спектором. І тепер останній відповідає за успіх 1XBet в Україні і просує інтереси російських засновників проекту. Для роботи Спектор залучив Сергія Цибіна в якості номінального власника та керівника для юридичної особи ТОВ «Твоя компанія беттинга», яка повинна була отримати ліцензію під 1XBet. Процесом ліцензування займався юрист Сергій Тарасюк.

Саме Борис Баум допоміг встановити контакт між Семіохіним, Каршковим і Михайлом Спектором. І тепер останній відповідає за успіх 1XBet в Україні і просує інтереси російських засновників проекту. Для роботи Спектор залучив Сергія Цибіна в якості номінального власника та керівника для юридичної особи ТОВ «Твоя компанія беттинга», яка повинна була отримати ліцензію під 1XBet. Процесом ліцензування займався юрист Сергій Тарасюк.

Тепер відверто російському бренду було набагато складніше офіційно зайти на український ринок. Щоб поставити питання про ліцензію для 1XBet у КРАЇЛ, Борис Баум розповів, що, отримавши ліцензію, вони зобов’язуються купити військові ОВДП на 500 млн грн. І це спрацювало. Вже 30 березня регулятор видав ТОВ «Твоя компанія беттинга» ліцензії на букмекерську діяльність та організацію азартних ігор в інтернеті.
Після бажання купити військові облігації хотілося б повірити, що «українська» 1XBet дійсно українська, і не пов’язана з росіянами Семіохіним і Каршковим. Але є один аспект.

Від 1XBet була і ще одна пропозиція — дозволити приймати ставки від гравців-нерезидентів України та ввести пільгове оподаткування для такої діяльності
. За проведення грошей нерезидентів через українські компанії російський букмекер готовий платити до бюджету 3% від обігу та закуповувати ОВДП на 20% від прибутку.

Здавалося, ще одна ініціатива, спрямована на економічний розвиток країни під час війни. Насправді така пропозиція— спроба закрити давній біль Семіохіна і Каршкова, пов’язану здіяльністю на різних ринках. Одна з найпопулярніших у світі ліцензій на гемблінгову діяльність — ліцензія Кюрасао. Вона існує двох типів: Master license та Sublicense. Перша дозволяє самостійно видавати Sublicense третім компаніям. 1XBet багато років безрезультатно намагається здобути Master license. Це суттєво обмежує можливості компанії у побудові сітки партнерських брендів.

В якості альтернативи засновники 1XBet придумали іншу схему — заходити на нові легальні ринки і самостійно створювати собі умови, подібні до Master license. Саме така спроба зараз проходить і в Україні. Отримавши можливість працювати з нерезидентами, 1XBet міг би розширити свою діяльність по всьому світу і відмивати кошти від операцій, проведених за межами України. Надходження цієї пропозиції в КРАЇЛ вказує на зв’язок українського 1XBet із Семиохиним і Каршковим.

Зв’язок ТОВ «Твоя беттингова компанія» з «міжнародними росіянами», на відміну від аналітиків КРАЇЛ, змогли побачити працівники Київської прокуратури. Кримінальне провадження з цього приводу відкрито у квітні 2022 року.

Але цього мало. Ми вважаємо, що в ситуацію мають втрутитися СБУ та РНБО. Адже це сором для України, який дискредитує нашу боротьбу— коли російський бізнес отримує зелене світло в Україні прямо під час найважчих випробувань для нашої країни та народу. Цей ганебний акт має бути скасовано. Як і завжди, ми зробимо все, щоб «лужниківські» поїхали до себе в лужники, а росіяни. Для початку провалили черговий план побудови в Україні мережі агентів впливу.

Оригінал: informnapalm.org перевод: Skelet.Info

Добавить комментарий